Logo IMS
Zarząd

Zarząd IMS S.A. tworzą:

 • Michał Kornacki – Prezes Zarządu
 • Dariusz Lichacz – Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Muzyczny
 • Wojciech Grendziński – Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Rozwoju Usług
 • Wojciech Piwocki – Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Handlowy
 • Piotr Bielawski – Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Finansowy
Michał Kornacki
- Prezes Zarządu

Laureat nagrody specjalnej w 12 edycji prestiżowego konkursu EY Entrepreneur of the Year. Karierę zawodową rozpoczął w 1994 roku w Masterfoods Polska Sp. z o.o., jako przedstawiciel handlowy, by awansować na Regionalnego Kierownika Sprzedaży. W latach 1999-2002 piastował stanowisko Dyrektora Sprzedaży i Marketingu w Fructa Polska Sp. z o.o., jednocześnie będąc członkiem European Management Team w Wasergold Gmbh. W 2002 roku objął stanowisko Prezesa Zarządu Marspol Serwis Sp. z o.o. Był głównym architektem powstania IMS. Od 2005 roku zasiada w Zarządzie IMS Sp. z o.o. W 2007 roku został Prezesem IMS SA. Michał Kornacki jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie – specjalizacja trenerska.

Do podstawowych kompetencji Prezesa Zarządu IMS S.A. należy:

 1. Organizacja prac nad określeniem planów rozwojowych oraz strategii Spółki i Grupy.
 2. Nadzorowanie realizacji planów rocznych, długookresowych, strategicznych i inwestycyjnych przez Spółkę i Grupę.
 3. Nadzór nad projektami fuzji i przejęć.
 4. Nadzór nad działaniami wizerunkowymi i marketingowymi Spółki i Grupy.
zobacz więcej
Dariusz Lichacz
- Wiceprezes Zarządu

W roku 1985 Dariusz Lichacz zostaje prezenterem oraz DJ-em i jest to początek jego wieloletniego flirtu z show biznesem. W latach 1996-1998 pełni funkcję dyrektora muzycznego Radia Kolor plasując stację na pierwszym miejscu w rankingu słuchalności. Prowadził szkolenia dla  szefów muzycznych stacji radiowych z zakresu formatowania stacji. Wieloletnie prowadzenie firmy zajmującej się produkcją telewizyjną i eventową dało mu olbrzymie doświadczenie na polu wykorzystywania najnowszych technologii ze świata elektroniki oraz rozpaliło w nim nową namiętność – poznawanie i wykorzystywanie unikalnych narzędzi z dziedziny audio i wideo. To właśnie dzięki tej wiedzy w głowie Lichacza zaczął kiełkować pomysł stworzenia Internet Media Services. Jest pasjonatem nowych technologii oraz szeroko pojętej elektroniki użytkowej. Inspiracji, nie tylko muzycznych poszukuje  na targach i konferencjach. Swoją pasję z powodzeniem przekłada na sukces firmy. Dariusz Lichacz jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, na wydziale trenersko-nauczycielskim. Uczestnik studiów podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku Prawa i Administracji. Od 2000 roku związany z IMS S.A. jako Członek Zarządu , w tym od 2011 roku Dariusz Lichacz pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu i Dyrektora Muzycznego.

Do podstawowych kompetencji Dyrektora Muzycznego w IMS S.A. należy:

 1. Budowanie strategii rozwoju produktów muzycznych w Spółce.
 2. Nadzór nad przygotowaniem programów muzycznych.
 3. Nadzór nad infrastrukturą w Spółce, służącą do przygotowania baz muzycznych.
 4. Monitorowanie rynku muzycznego na świecie.
 5. Współpraca z dostawcami w celu doskonalenia narzędzi służących do programowania muzyki.
 6. Szkolenia zespołu i walidacja programów muzycznych.
zobacz więcej
Wojciech Grendziński
- Wiceprezes Zarządu

Absolwent Wydziału Historii Uniwersytetu Gdańskiego. Rozpoczął karierę w środowisku handlowym na stanowisku Przedstawiciela Handlowego w Masterfoods Polska w roku 1992. Opuszczając Mars Polska 16 lat później, był Członkiem Zarządu Działu Sprzedaży na stanowisku National Field Sales Managera. W lutym 2008 roku dołączył do IMS SA i objął stanowisko Dyrektora ds. Handlowych i Członka Zarządu Spółki. Obecnie jako Wiceprezes IMS SA jest odpowiedzialny za rozwój projektu Aroma Next Generation i pozyskiwanie klientów dla projektu.

Do podstawowych kompetencji Dyrektora Rozwoju Usług w IMS S.A. należy:

 1. Tworzenie i kontrola wykonania budżetu projektu Aroma Next Generation (ANG).
 2. Tworzenie strategii sprzedażowej i marketingowej projektu.
 3. Pozyskiwanie nowych klientów dla projektu.
 4. Aktywne pozyskiwanie dotacji unijnych mogących wspomóc rozwój projektu.
 5. Aktywne poszukiwanie nowych producentów i dostawców olejków zapachowych.
 6. Budowanie relacji z kluczowymi klientami nowej oferty.
zobacz więcej
Wojciech Piwocki
- Wiceprezes Zarządu

Posiada ponad 20-letnie praktyczne doświadczenie w zarządzaniu firmami, oraz zespołami handlowymi na poziomie executive (dyrektor zarządzający/CEO). W dotychczasowej praktyce odpowiedzialny za Research and Development, poszukiwanie i otwieranie nowych możliwości zarabiania, sponsoring oraz akcje specjalne. W latach 1989 – 2007 pracował w EUROZET (Radio Zet, RRM, Studio Zet) przechodząc tam całą ścieżkę kariery począwszy od handlowca a skończywszy na Prezesie Zarządu Studia Zet. W latach 2011 – 2016 jako Dyrektor Biura Reklamy w Polskim Radio S.A. odpowiedzialny za zwiększanie wartości firmy poprzez budowanie kompetencji, struktur sprzedaży i równowagi źródeł przychodu. W dotychczasowej praktyce głównym jego celem było budowanie stabilnej i bezpiecznej pozycji spółek poprzez aktywne zarządzanie nimi oraz tworzenie i wdrażanie R&D, a także bezpośrednie zarządzanie strukturami sprzedaży i rozwijaniem biznesu, szczególnie poprzez zwiększenie skuteczności sprzedażowej i kompetencji zespołu. Wojciech Piwocki jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Biologii. W 2002 roku ukończył biznesowy kurs executive  Harvard Business School w Bostonie (Leading Professional Service Firm). Z IMS S.A. związany od 06.2017 roku na stanowisku Dyrektora Rozwoju Mediów. Od stycznia 2019 roku objął funkcję Wiceprezesa Zarządu, Dyrektora Handlowego.

Do podstawowych kompetencji Dyrektora Handlowego w IMS S.A. należy:

 1. Tworzenie i kontrola wykonania budżetu sprzedaży usług abonamentowych Spółki.
 2. Tworzenie strategii sprzedażowej Spółki.
 3. Pozyskiwanie nowych klientów dla Spółki.
 4. Aktywne poszukiwanie nowych rozwiązań służących zwiększeniu poziomu sprzedaży Spółki.
 5. Budowanie relacji z kluczowymi klientami Spółki.
zobacz więcej
Piotr Bielawski
- Wiceprezes Zarządu

W latach 2004 – 2007 pracował jako niezależny analityk na GPW S.A. w Warszawie, zajmując się inwestycjami w zakresie instrumentów pochodnych i akcji. W 2007 r. objął stanowisko dyrektora finansowego w Mewa S.A., pracując równolegle do 2010 r. jako p.o. dyrektora finansowego a następnie jako dyrektor zarządzający w Szame sp. z o.o. Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, ukończonego w gronie 5% najlepszych absolwentów. Odbył roczne szkolenie w Ernst&Young Academy of Business „MSSF a polskie zasady rachunkowości”. Ukończył studia Master of Business Administration organizowane przez Politechnikę Lubelską i University of Illinois. W IMS SA od czerwca 2010, pełni funkcję dyrektora finansowego Spółki i Grupy Kapitałowej.

Do podstawowych kompetencji Dyrektora Finansowego w IMS S.A. należy:

 1. Opracowywanie strategii finansowej.
 2. Efektywne zarządzanie finansami, w tym opracowywanie planów finansowania działalności oraz kontrola realizacji uchwalonych budżetów.
 3. Nadzór nad wykonywaniem budżetów Spółki i spółek zależnych.
 4. Nadzorowanie przygotowania sprawozdań finansowych Spółki i Grupy.
 5. Nadzór nad gospodarowaniem środkami finansowymi i inwestycjami.
 6. Nadzór nad działaniami IR.
 7. Wsparcie Dyrektora Generalnego przy projektach fuzji i przejęć.
zobacz więcej

Facebook

Google Plus

YouTube

LinkedId